Монако надигра Троа, фенове прекъснаха мача между Брест и Нант

Тимът на Монако победи Троа с 2:1 като домакин в среща от 31-ия кръг на първенството на Франция по футбол. С третия си пореден успех в Лига 1 Монако държи шестото място във временното класиране с 50 точки, на една от местата за участие в евротурнирите. Четвъртият и петият, съответно Страстбург и Ница са с по 51 точки в актива си. Троа пък е 15-и с 32 точки към момента. Кайо Енрике откри резултата за домакините в 19-ата минута с фантастичен гол за 1:0, но в края на полувремето Троа изравни. В 39-ата минута Ике Угбо бе точен за 1:1. Кевин Фоланд донесе победата за Монако с попадение за 2:1 в 57-ата минута.

Отборите на Анже и Лил завършиха при равенство 1:1 двубоя по между си от 31-ия кръг. След втория си пореден хикс в шампионата Лил е седми в подреждането с 48 точки, а тимът на Анже заема 14-ото място с 33 точки в актива си. Домакините от Анже поведоха в 64-ата минута след автогол на Тиаго Джало, но десет минути по-късно, 23-годишният Едон Жегрова реализира изравнителното попадение за гостите.

Брест и Нант също направиха 1:1 в друга среща от кръга, като двубоят бе прекъснат за десетина минута след 50-ата заради безредици между феновете. Привърженици на домакините от Брест нахлуха на терена в опит да отидат до сектора на гостите. Нант е осми в класирането с 46 точки, а тимът на Брест се намира на 12-о място с 39 точки. Футболистите на Нант поведоха с попадение на Рандъл Коло Муани в 10-ата минута, който получи отличен пас от Кентен Мерлен. В 53-ата минута главният съдия трябваше да прибере играчите на двата тима в съблекалните, докато бъде възстановен реда на стадиона. Брест изравни в 67-ата минута, когато Брендън Шардоне се разписа за крайното 1:1.