Норич се хвана за сламката и зарадва Евертън

Норич запази минимални шансове за спасение, след като победи с 2:0 Бърнли на „Кероу Роуд“ в сблъсъка на дъното в Премиър лийг. Пиер Леес-Мелу (9') и Теему Пуки (86') се разписаха за петата победа на „канарчетата“ в първенството от началото на сезона. След този успех Норич е на седем точки от спасителната зона при седем кръга до края. Бърнли има три точки повече от днешния си съперник. Този резултат зарадва много Евертън, който е точно над чертата с четири точки преднина пред Бърнли.

Били Гилмор пропусна двубоя, тъй като е болен. Вместо него започна Киърън Дауел. Мат Уоитън се завърна в титулярния състав на Бърнли за сметка на Конър Робъртс.

В деветата минута отбраната на Бърнли не успя да изчисти добре едно центриране от корнер, топката стигна до Пиер Леес-Мелу на границата на наказателно поле. Ударът на французина се отклони от Браунхил, който се хвърли на шпагат, след което рикошира в гредата и влезе във вратата за 1:0.

През втората половина от полувремето гостите взеха инициативата, но така и не успяха да променят статуквото до почивката.

През второто полувреме и двата отбора имаха шансове, но в 86-ата минута Теему Пуку сложи точка на спор, след като Норман до намери непокрит в наказателното поле и финландецът направи 2:0.

Снимки: Imago