Осъм спечели бронзовите медали в турнира за купата на България по хандбал за мъже

Осъм се наложи драматично над Пирин (Гоце Делчев) с 27:26 (14:11) в мача за третото място на турнира за купата на България по хандбал за мъже.

Ловчалии стигнаха до бронзовите отличия във Велико Търново с победен гол на Ивайло Игнатов в последната минута.
Момчетата на Борислав Станчев доминираха през по-голямата част от срещата, като в 26-ата минута водеха с 14:6. Те продължиха да контролират мача и след почивката, като в 39-ата минута преднината им беше 22:16.

Пирин постепенно започна на съкращава изоставането с и и след серия от 5:1 дори успя да изравни за 26:26 в 58-ата минута, преди Игнатов да вкара решаващия гол малко преди края.

Най-резултатен за победителите беше Преслав Станчев с 9 попадения, а 7 добави Виктор Симеонов.
Мирослав Владков се разписа 6 пъти за Пирин,  а Тодор Русков се отличи с 4 гола.

Финалът между защитаващия трофея си Шумен 61 и Локомотив (Горна Оряховица) е по-късно днес.