Илиан: Картоните от първото полувреме натежаха през второто, съдията не успя да успокои мача

Наставникът на Черно море Илиан Илиев даде мнението си след загубата на своя тим от Левски в мач от 26-ия кръг на efbet Лига. “Сините” надвиха с 2:0 варненци, а според старши треньора на “моряците” много картони са натежали на неговия тим.

Левски мечтае за третото място след корида на "Герена"

“Наистина много нервен мач. Създаде се такава обстановка. Много картони и фаулове, на мен, на физиотерапевта, на шофьора може да е дал. Вместо съдията да успокои нещата, той се поддаде на емоциите. Искахме да влезем добре, но стана обратното и Левски влезе по-добре в мача. На полувремето говорихме, че 5 човека висят с картони и трябва да сме внимателни. Женя искал да играе с топката, след изгонването му обаче мачът тръгна в друга посока.

В моменти, където успявахме да направим атака с по-малко хора, нямах никакви претенции. Ако паднахме с 1:0, щяхме да сме с равни показатели с Левски - 1:0 във Варна и 0:1 тук. Нямам обяснение защо имаше 7 минути продължение. Не им стои добре на опитни футболисти в 100-ата минута да им вкарат гол. При 2:0 нещата са по-различни.

32 Левски - Черно море 2:0

Левски при Мъри върви нагоре. Факт е, че тези картони от първото полувреме натежаха през второто. Агресия нямаше, повечето картони можеха да не се вдигат. Дани Димов играе рамо в рамо - вдига му се картон, Кръстев наплюл Сердюк в лицето, той му искал обяснение и му се вдига картон. Прекалено грубости са, ако влизаш с бутоните, но всеки си има право на мнение.

Губим пети мач от началото на сезона. Равните натежават повече. Ще натежат и многото картони. Не само Женя ще липсва, но и много хора с 4 картони има.

Третото място ни е целта. Утре ще видим на кое место сме и как ще ни е програмата”, завърши Илиев.