Левски пречупи ЦСКА пред препълнена зала и стъпи на волейболния връх в България - на живо от зала "Левски София" с отзивите и награждаването

Реал се справи с Хетафе в тренировъчно темпо

Реал Мадрид записа осма победа в последните си девет мача, след като спечели с 2:0 домакинството си на Хетафе. Отборът на Карло Анчелоти нямаше никакви проблеми в мадридското дерби и стигна до успеха без да се напряга. Каземиро откри резултата в 38-ата минута, а Лукас Васкес се разписа в 68-ата. След успеха "белите" имат преднина от 12 точки пред втория Севиля седем кръга преди края.

Анчелоти дори имаше възможност да даде почивка на някои от основните си играчи. Лидерите в халфовата линия Лука Модрид и Тони Кроос останаха на резерваната скамейка, където беше и Дани Карвахал. В 74-ата минута Гарет Бейл направи дебют за този сезон на "Сантиаго Бернабеу", който го посрещна с освирквания.

Рел Мадрид пое контрол върху случващото се на терена от самото начало. В третата минута намиращият се в блестяща форма Карим Бензема прати топката в мрежата на гостите, но попадението не бе признато поради засада. Марсело, който излезе с капитанската лента, пробва далечен удар, но Давид Сория се справи.

"Белите" търпеливо търсеха пролуки в защитата на съперника, а Хетафе основно се защитаваше, като не успяваше да сътвори нищо в предни позиции. Васкес и Валверде пробваха удари, но в първия случай топката мина покрай вратата, а във втория Сория отрази.

Винисиус на два пъти демонстрира техниката си, но това не доведе до удари. В 38-ата минута обаче бразилецът бе в основата на това Реал да поведе. Той центрира великолепно с външен фалц. Топката се оказа висока за Бензема, но Каземиро с летящ плонж я засече и откри резултата.

След почивката ситуацията на терена не се промени. Реал имаше тотален контрол и то без да играе на високи обороти. Страхотен удар на Валверде мина покрай вратата. В 68-ата минута "белите" сложиха край и на малката интрига с оглед играта. Двойна комбинация между Васкес и Родриго завърши с гол на испанеца.

Анчелоти извади Бензема в 74-ата минута, за да му даде малко почивка преди реванша с Челси. На негово място се появи Гарет Бейл, който игра за първи път на "Сантиаго Бернабеу" през този сезон. Той бе посрещнат с освирквания от феновете на Реал, което уелският национал прие с усмивка. Минута преди края все пак той си заслужи някои аплодисменти, след като отправи хубав удар, но той не затрудни Сория.  В самия край на двубоя Хетафе създаде първото си реално голово положение, при което удар на Юнал облиза дясната греда на Куртоа.

РЕАЛ МАДРИД - ХЕТАФЕ 2:0
1:0 - Каземиро (38)
2:0 - Васкес (68)