Арсенал се провали у дома срещу Брайтън

Арсенал загуби с 1:2 у дома от Брайтън в мач от 32-рия кръг на английската Висша лига. Така “артилеристите” от Лондон изпуснаха ценни точки в битката за Топ 4. Леандро Тросар в 28-мата минута даде аванс на Брайтън в резултата, а в 66-ата минута “чайките” шокираха водения от Микел Артета с втори гол, отбелязан след брилянтна атака. Минута преди края Мартин Йодегор реализира зрелищно попадение с изстрел от доста далечно разстояние за домакините, но въпреки това столичани не успяха да избегнат поражението.

В 28-мата минута Енок Мвепу с пас отдясно намери заелия позиция до точката за изпълнение на дузпа Леандро Тросар и белгийският нападател на Брайтън не пропусна този шанс - 0:1.

В самия край на първото полувреме изглеждаше, че Арсенал е изравнил резултата. След центриране от ъглов удар футболист на “топчиите” надскочи съперник и игра с глава, а намиращият се на самата голлиния Габриел Мартинели намери целта. След дълъг и обстоен преглед на ситуацията с помощта на ВАР обаче бе взето решение, че 20-годишният бразилец е бил в положение на засада и попадението бе анулирано.

В 66-тата минута гостите “приспаха” отбраната на Арсенал с великолепна атака, в която имаше и подаване с пета. Топката достигна до намиращия се на границата на наказателното поле фронтално срещу вратата на Арсенал Мвепу и той с блестящ изстрел опъна мрежата зад Аарън Рамсдейл.

В 89-тата минута домакините все пак стигнаха до гол за 1:2, след като секунди по-рано и напречната греда спаси “чайките”. Минута преди края на редовното време топката попадна в Мартин Йодегор и норвежкият халф пробва изстрел от доста сериозна дистанция. Получи се лек рикошет в тялото на играч на Брайтън и топката по доста коварен начин за стража Роберт Санчес се озова във вратата.

Финалният натиск на Арсенал не доведе до 2:2 и лондончани остават с 54 точки в класирането, в което заемат пето място. На четвърта позиция, също с 54 точки, е градският им съперник Тотнъм. Лидер е Манчестър Сити със 73 точки, пред Ливърпул със 72 и Челси с 62. Утре е големият сблъсък между Ман Сити и Ливърпул. Брайтън е 11-и с 37 точки.

Снимки: Getty Images