Късна дузпа доближи Байерн до титлата, но въпросителните остават

С попадение на Роберт Левандовски от дузпа чак в 82-рата минута Байерн (Мюнхен) трудно пребори Аугсбург с 1:0 у дома в баварското дерби от 29-ия кръг на Бундеслигата. Така тимът продължава да се радва на аванс от 9 точки на върха пред Борусия (Дортмунд) и в оставащите си пет срещи се нуждае от само 7 пункта, за да защити титлата си. Възможно е баварците да триумфират още в дербито срещу вестфалци, което е след два кръга.

Този следобед на “Алианц Арена” обаче мюнхенци не впечатлиха с нищо и въпросителните преди реванша срещу Виляреал от Шампионската лига остават. По-рано през седмицата германците загубиха с 0:1 в Испания в първи четвъртфинал, а реваншът е във вторник.

Байерн не показа обичайната си мощ в атака и трудно създаваше положения. Отборът на Аугсбург даже беше на крачка от това да поведе още в 12-ата минута, когато Андре Хаан излезе сам срещу Мануел Нойер, но в последния момент Дайо Упамекано успя да избие топката от краката на нападателя.

“Червените” стигнаха до наказателен удар десетина минути преди края, когато бранителят на гостите Рийс Оксфорд спря с ръка топката след засичане на Левандовски. Намеси се ВАР и съдията прецени, че това е за дузпа. Полският нападател с лекота преодоля съпротивата на своя сънародник Рафал Гикиевич - 1:0.

След това Байерн можеше и да удвои, но Кингсли Коман пропусна сам срещу вратаря.

Снимки: Gettyimages