Национална лига футзал: Левски - Черно море

Лацио преодоля разгрома в дербито с успех над Сасуоло

Лацио реагира по най-добрия начин след тежката загуба с 0:3 в дербито с Рома, след като спечели домакинството си на Сасуоло с 2:1 в двубой от 31-ия кръг на Серия "А", който на моменти се игра при градушка.

Мануел Ладзари откри резултата в полза на “орлите” в 17-ата минута, когато завърши своя солова акция с далечен шут. В 42-ата минута Давиде Фратези нацели близката греда след удар с глава, а секунди по-късно Томас Стракоша улови топката при удар на Грегоар Дефрел от добра позиция. В 51-ата минута Сергей Милинкович-Савич удвои преднината на домакините, след като игра с топката при изпълнение на пряк свободен удар на Луис Алберто. Останаха съмнения за засада, но след дълго преглеждане с ВАР попадението беше зачетено. Дълбоко в добавеното време Хамед Траоре вкара почетен гол за “неровердите”, които нямаха време за нещо повече.

Лацио се изкачи на петата позиция в класирането с актив от 52 точки, а Сасуоло остана на деветото място с 43 спечелени пункта.

Снимки: Gettyimages