Кайседо и компания отмъкнаха точка от Аржентина

Отборите на Еквадор и Аржентина не успяха да излъчат победител в сблъсъка помежду си от 18-ия кръг на световните квалификации в зона "Южна Америка". Срещата приключи при резултат 1:1, като гостите могат повече да съжаляват, че не взеха трите точки. Те откриха резултата чрез Хулиан Алварес в 24-ата минута, но в добавеното време домакините се добраха до точката с попадение на Енер Валенсия.

Нападателят на ЦСКА - София Жорди Кайседо се появи в игра в 82-ата минута, заменяйки Майкъл Естрада.

Еквадор имаше първата голова възможност в мача още в 6-ата минута, когато удар на Роберт Арболеда бе спасен от вратаря.

Аржентина обаче успя да поведе в резултата в 24-ата минута. Хулиан Алварес получи пас около точката на дузпата, в първия момент се засуети и не успя да отправи изстрел, но при втория опит насочи топката неспасяемо по земя във вратата за 0:1.

След това гостите пропуснаха още две добри възможности. В 41-ата минута Николас Отаменди от прекрасна позиция с глава не успя да уцели вратата.

В 81-ата минута пък Лионел Меси отправи превъзходен изстрел от фаул, но опитът му премина на сантиметри над напречната греда.

В заключителните минути на редовното време Еквадор получи дузпа в своя полза за игра с ръка на защитник на съперника. Тя бе отсъдена след намесата на ВАР. Енер Валенсия изпълни наказателния удар и пропусна от бялата точка, но бе достатъчно съобразителен и при добавката успя да вкара за 1:1.

Така мачът завърши без победител. Резултатът обаче не бе особено важен за никой от двата тима, тъй като те вече са се класирали на Световното първенство в Катар и играеха единствено за честта си. След този хикс Аржентина е на 2-ата позиция с 39 точки и мач по-малко. Еквадор пък завършва квалификациите на 4-ото място с 26 точки.