Испания показа головата си мощ срещу Исландия

Испания показа головата си мощ и постигна убедителна победа с 5:0 над Исландия. Двата тима се изправиха един срещу друг в контролна среща, играна на стадион "Риасор" в Ла Коруня. Домакините изиграха много силен мач и можеха да спечелят и по-убедително, докато "Викингите" разочароваха с представянето си. Алваро Мората (37 и 40 дуз.) и Пабло Сарабия (61 и 73) вкараха по два гола, а освен тях се разписа и Йереми Пино (47).

Домакините можеха да поведат още в 25-ата минута, когато Мората получи пас в коридор и отбеляза, но бе отсъдена засада.

Все пак в 37-ата минута нападателят на Ювентус откри головата си сметка в мача. След хубава многоходова атака той получи великолепно извеждащо подаване в близост до вратата, финтира защитник и отбеляза за 1:0.

Две минути по-късно Биркир Бярнасон извърши нарушение за дузпа срещу Дани Олмо, а отново Мората застана зад бялата точка и вкара за 2:0.

В началото на второто полувреме падна и трети гол. В 47-ата минута Жорди Алба центрира за Йереми Пино, който с глава бе точен за 3:0.

В 61-ата минута Пабло Сарабия засече с глава центриране на Маркос Алонсо и направи резултата 4:0.

След това в 72-ата минута нова комбинация между Алонсо и Сарабия доведе до гол. Защитникът пусна успореден пас за крилото, който отблизо оформи крайното 5:0.

Така Испания продължи добрата си форма, записвайки 4-а поредна победа. За Исландия пък продължи затъването си, като тимът няма успех вече 6 поредни срещи.