Италия спечели сблъсъка на разочарованите

Италия победи Турция с 3:2 в контролна среща, играна в Коня. Това бе сблъсък между двата тима, които преди дни преживяха голямо разочарование, губейки своите баражи за класиране на Световно първенство. Те си спретнаха голово шоу, в което гостите успяха да стигнат до успеха и да си върнат поне малко настроението. Дженгиз Юндер откри резултата в 4-ата минута, но Браян Кристанте в 35-ата и Джакомо Распадори в 39-ата и 69-ата обърнаха нещата в полза на гостите. Домакините вкараха втори гол в 83-ата минута чрез Сердар Дурсун, но не успяха да направят нещо повече.

Роберто Манчини заложи на практика на втория си отбор в този мач. Играчите му обаче започнаха разконцентрирано и допуснаха ранен гол. В 4-ата минута Юндер напредна на скорост, финтира Киелини и с удар в близкия ъгъл вкара за 1:0.

Италия можеше бързо да възстанови равенството, но гол на Джорджо Киелини след корнер не бе зачетен заради нарушение в атака.

Все пак в 35-ата минута резултатът бе изравнен. Бираги центрира от фаул и Кристанте с глава порази вратата за 1:1.

"Адзурите" направиха пълен обрат само четири минути по-късно. Грешен пас на вратаря Алтай Байъндър бе пресечен от Сандро Тонали, който прати топката в Скамака, който си освободи пространство и успя да промуши топката в мрежата за 1:2.

Турция имаше две чудесни възможности да се върне в мача, като на два пъти Хакан Чалханооглу отправи опасни изстрели, които бяха отразени от Джанлуиджи Донарума.

В 69-ата минута гостите вкараха и трети гол. Една балонна топка в наказателното поле бе свалена от Бираги към Скамака, който отблизо вкара втория си гол в мача за 1:3.

Турция върна интригата в края на мача, когато при един корнер Союнджу свали с глава към Сердар Дурсун, който отблизо вкара за 2:3.

Дурсун можеше да възстанови равенството в 85-ата минута, когато отправи мощен шут, но отново Донарума направи блестящо спасяване.

Все пак Италия удържа победада, която обаче бе само за престиж и едва ли може да утеши европейските шампиони. Турция пък допусна втора поредна загуба на сметката си.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!