Гарет Бейл доближи Уелс до Мондиала в Катар

Уелс направи първата крачка към класиране на Мондиала в Катар в края на годината. "Драконите" спечелиха 1/2-финалния плейоф срещу Австрия с 2:1 и така вече са на финала, където очакват победителя от сблъсъка между Шотландия и Украйна. Звездата на домакините Гарет Бейл отново бе над всички и отбеляза и двата гола за своя тим в 25-ата и 51-ата минута. Автогол на Бен Дейвис в 65-ата минута даде надежди на гостите, но те така и не успяха да направят нещо повече.

Уелс започна мача по-силно и успя да открие резултата в 25-ата минута. Тогава Гарет Бейл изпълни по прекрасен начин един пряк-свободен удар и не остави шансове на вратаря за 1:0.

В 51-ата минута резултатът бе удвоен. Бен Дейвис получи в наказателното поле, но се засуети. До него обаче се включи Бейл, който буквално взе топката от краката му и с удар в далечния ъгъл на вратата направи разултата 2:0.

В 65-ата минута Австрия си върна надеждите. Марсел Забитцер отправи удар, който се отклони от Бен Дейвис и се озова във вратата за 2:1.

В крайна сметка обаче Уелс удържа победата и достигна до финалния плейоф. На този етап обаче не е ясно кога ще може да се изиграе той, тъй като първо трябва да бъде определен съперникът на "Драконите" измежду Шотландия и Украйна, но тази среща бе отложена заради войната в Украйна.