Два гола на Сон бяха разликата между Тотнъм и Уест Хам, "шпорите" изместиха Ман Юнайтед

Тотнъм спечели с 3:1 лондонското дерби с Уест Хам от 30-ия кръг на Премиър лийг и измести Манчестър Юнайтед от петото място в класирането. С две попадения за “шпорите” се отличи Хюн-Мин Сон (24’, 88’), а третото бе дело на Курт Зума, който си отбеляза автогол отново с дейното участие на бившия играч на Байер (Леверкузен). За гостите точен бе Саид Бенрама в 35-ата минута, който даде надежди на своя тим за нещо повече.

Играчите на Антонио Конте откриха резултата в 9-ата минута, когато Артур Масуеаку позволи много лесно да му бъде отнета топката, Хари Кейн напредна и подаде към Сон, кореецът се размина с топката, но тя рикошира в десния крак на Курт Зума и влетя в мрежата. “Шпорите” можеха да удвоят своята преднина само две минути по-късно, когато почти идентичен пробив отдясно, но този път на Деян Кулушевски, завърши с подаване отново към корейското острие, но този път неговият удар спря в гредата.

Сон все пак съумя да се разпише в 23-ата минута, когато великолепно разиграване в средата на терена доведе до отличен пас на Кейн в предни позици, а там кореецът пое добре и с плътен удар преодоля Лукаш Фабиански.

Уест Хам върна едно попадение в 35-ата минута след корнер, когато топката бе отклонена при единоборство между Марк Нобъл и бранители на домакините, но топката отиде в Саид Бенрама, който се оказа абсолютно сам и намали на 2:1. В минутите до края на първата част “чуковете” отправиха още няколко опасни центрирания, но защитниците на домакините не позволиха опасен удар.

В началото на второто полувреме Хари Кейн пропусна чудесна възможност след подаване в наказателното поле, но Фабиански спаси. Малко след това срещата бе прекъсната за няколко минути, тъй като фенове се опитаха да нахлуят на терена, но бяха спрени от стюардите. Пет минути по-късно Аарън Кресуел направи добър пробив отляво, а подаването му към Микаел Антонио бе добро, но нападателят стреля над вратата. Играта на Уест Хам се подобри видимо, след като именно Антонио бе заменен от Андрий Ярмоленко, но все пак трудно достигаха до чисти положения.

Тотнъм сложи точка на спора в 89-ата минута, след като една дълга топка бе сгрешена от отбраната на “чуковете”, Сон се възползва и пое, а останал очи в очи с Фабиански не сгреши се разписа за 3:1.

С тази победа “шпорите” вече имат 51 точки, една повече от Манчестър Юнайтед, и заемат петото място в класирането на Премиър лийг. От своя страна Уест Хам е седми с 48 точки и продължава да мечтае за място в европейските турнири и през следващата кампания.