Велков и Дуисбург се препънаха у дома

Дуисбург беше в подем след двете си поредни победи, но в домакинството на Цвикау отстъпи с 0:1 и не можа да се изкачи в средата на класирането на германската Трета лига. Българският защитник на "зебрите" Стефан Велков се появи като резерва в 77-ата минута на мястото на Марвин Кнол.

Мачът беше равностоен, но Цвикау успя да стигне до трите точки с гол на Майк Кьонеке в 32-ата минута. Опитният нападател нямаше попадение от началото на сезона, но се възползва от подаване на Доминик Бауман и донесе победата на отбора си.

С успеха Цвикау измести Дуисбург от 14-ото място в класирането. Начело е Магдебург с 66 точки, пред Кайзерслаутерн с 57 и Саарбрюкен с 55. Мюнхен 1860 загуби с 0:3 от Манхайм и заема 7-а позиция.