Марсилия се настани на второто място

Марсилия излезе на второ място в Лига 1 след трудна, но напълно заслужена победа над Ница с 2:1. Със същия резултат тимът от "Велодром" спечели гостуването си на Базел по пъя към четвъртфиналите в Лигата на конференциите преди няколко дни. Ница пък записа втори пореден мач без победа и заема 4-о място в класирането - на две точки зад Рен и три зад Марсилия.

Първото полувреме беше равностойно, но в самия му край домакините взеха преднина. Нарушението бе на Жан-Клер Тодибо, а Аркадиуш Милик не сбърка от бялата точка. В началото на втората част гол на Анди Делор от Ница беше отменен заради засада. Пап Гей пък пропусна да вкара второ попадение за ОМ.

Ница не се предаде и имаше няколко възможности да стигне до гол, но ги пропусна. В 89-ата минута Жерсон центрира към Седрик Бакамбу и той с глава реши всичко. Гостите стигнаха само до почетен гол в добавеното време, дело на Марио Лемина след корнер, изпълнен от Джъстин Клуйверт.

След този мач Хорхе Сампаоли стана треньорът с най-добра успеваемост начело на Марсилия през новия век. Аржентинецът е спечелил 51,8% от мачовете си, като изпреварва по този показател Марсело Биелса и Дидие Дешан.