С десет играчи Ница устиска 0:0 срещу Монпелие

Вторият в класирането на френската Лига 1 отбор на Ница стигна само до равенство 0:0 при визитата си на Монпелие в мач от 28-мия кръг.

Гостите обаче трудно можеха да стигнат до нещо повече, тъй като близо час играха с човек по-малко. Най-интересният момента в срещата дойде в 35-ата минута, когато ветеранът в защитата на Ница Данте Бонфим извърши нарушение в наказателното поле и получи червен картон.

Монпелие обаче пропусна отсъдената дузпа, тъй като Теджи Савание стреля в средата на вратата, а там удара очакваше вратарят Валтер Бенитес. Макар и с човек по-малко, Ница можеше да стигне до гол в 79-ата минута, но Каспер Долберг стреля покрай вратата от чиста позиция.

В класирането Ница е на второ място с 50 точки, на 12 зад лидера Пари Сен Жермен, който е и с мач по-малко. Монпелие е на 11-о място с 38 точки.