Марсилия се завърна на победния път

Отборът на Марсилия се завърна на победния път във френската Лига 1, след като разгроми като гост Брест с 4:1 в двубой от 28-ия кръг.

Така марсилци прекъснаха серията от три мача без успех в шампионата и се завърнаха на второто място във временно класиране с 50 точки, колкото има и Ница. Брест от своя страна остана 13-и с 35 в актива си.

Гостите не оставиха никакво съмнение в превъзходството си още от първата минута. Едва бяха изминали 180 секунди от началния сигнал на рефера Руди Буке и Марсилия вече водеше в резултата.

Жерсон се отскубна от защитата и вкара за 1:0. Резултатът се запази до 63-ата минута, когато Аркадиум Милик вкара след центриране от корнер. Осем минути по-късно Амин Арит се възползва от грешка на вратаря Бизот и направи преднината на Марсилия класическа.

В 90-ата минута Ервен Кардона върна един гол за Брест, след като отбеляза с глава превъзходен гол след изпълнение на ъглов удар. Само секунди по-късно обаче Дженгиз Юндер оформи оформи крайното 4:1.