Късметът беше с Порто в градското дерби

Порто продължава да поддържа аванса си от 6 точки пред шампиона Спортинг (Лисабон) в Лига Португал. "Драконите" бързо се съвзеха след отпадането от Лига Европа и взеха ценна победа в градското дерби срещу Боавища. Тимът на Серджио Консейсао записа минимален успех с 1:0 след гол на Фабио Виейра. Младокът беше точен в 32-ата минута след пас на Еванилсон

През второто полувреме домакините на няколко пъти можеха да изравнят. Преди това обаче Еванилсон пропусна дузпа в 63-ата минута. Най-добрата възможност за Боавища се откри пред Петър Муса. Хърватският нападател стреля с глава от няколко метра, но уцели гредата. Силен мач за домакините направи бившият халф на Берое Гаюс Макута.

Бенфика изпрати отлична седмица, в която елиминира Аякс и се класира за четвъртфиналите в Шампионската лига. Снощи "лисабонските орли" надвиха с 2:1 Ещорил и заемат трето място в класирането с 61 точки - 12 по-малко от Порто. Головете за домакините вкараха Рафа Силва и Гонсало Рамош.

Брага взе важна победа при визитата си на Портимонензе и остава на пето място, с аванс от 3 токчи пред Жил Висенте, който направи 1:1 у дома с Маритимо. Пасош Ферейра пък победи с 2:1 Морейрензе и заема 9-а позиция в подреждането.