Бивш играч на Берое наказа Бенфика (видео)

Бившият футболист на Берое Гаюс Макута отбеляза гол за Боавища при равенството 2:2 с Бенфика в мач от 23-ия кръг на португалското първенство. Грандът от Лисабон поведе с 2:0, след като в 21-ата минута се разписа Адел Таарабт, а в 30-ата Алехандро Грималдо удвои. Домакините намалиха изоставането си чрез Густав Зауер в 74-ата минута, а в 80-ата минута Гаюс Макута спаси тима си от поражение.

Бенфика е с актив от 51 точки и заема трето място в класирането, а Боавища с 22 точки е на 12-а позиция. Лидер е Порто с 60 точки, пред Спортинг (Лисабон) с 54.

Снимка: Boavista FC / Twitter