Ланс се справи с Клермон у дома

Ланс победи с 3:1 у дома Клермон в среща от 29-ия кръг на френския шампионат. Елбасан Рашани даде аванс за гостите още в деветата минута с удар отблизо, но Кевин Дансо беше на правилното място и изравни след точно 39 минути игра. В допълнителното време на първата част Флориан Сотока вкара гол за пълен обрат, а в 58-ата минута Масадио Хайдара оформи крайното 3:1 за "червено-жълтите".

Ланс има актив от 44 точки на шестото място в Лига 1, докато Клермон е на 16-а позиция в класирането с 28 точки.

По-късно днес Нант приема шампиона Лил. В неделя е дербито на кръга между Монако и лидера и фаворит за титлата Пари Сен Жермен.

Снимка: Racing Club de Lens / Twitter