Челси сложи край на приказката на Мидълзбро и продължава да мечтае за трофея във ФА Къп

Челси победи с 2:0 в гостуването си на Мидълзбро и се класира за полуфиналите в турнира за Купата на Англия. “Сините” спряха приказката на домакините, които в предните кръгове успяха да отстранят Манчестър Юнайтед и Тотнъм. Попаденията за играчите на Томас Тухел отбелязаха Ромелу Лукаку в 15-ата и Хаким Зиеш в 31-ата, но футболистите на германеца държаха инициативата в двубоя и не дадоха много възможности на своите домакини.

Лондончани започнаха активно срещата и на няколко пъти в първите десетина минути създадоха суматоха в наказателното поле на домакините и топката бе чистена панически от бранителите. В 15-ата минута това даде резултат, когато след отлично разиграване на дясното крило Мейсън Маунт, а той напредна много бързо и пусна успореден пас към Лукаку, който откри резултата за 1:0.

Домакините осъществиха първата си по-опасна атака в 24-ата минута, когато топката бе отнета на Рубен Лофтъс Чийк, но в крайна сметка лошо подаване в наказателното поле не даде възможност да се отправи опасен удар. В следващите минути футболистите на Крис Уайлдър успяха да изнесат играта в малко по-предни позиции, но точно тогава дойде втоият удар за лондончани. Хаким Зиеш напълно забравен на десния фланг получи отлична топка, мароканското крило превзе известно разстояние и стреля силно с левия крак малко преди наказателното поле, за да удвои преднината на своя тим.

“Сините” направиха сериозен пропуск пет минути по-късно, когато отново Лукаку се озова с топка в крака в наказателното поле на Мидълзбро след многоходова атака на тима, но изстрелът му бе изчистен в последния момент на по-малко от метър пред голлинията.

Футболистите на Мидълзбро създадоха добро положение в 68-ата минута, когато Пулишич загуби в средата на терена, а Дънкан Уитмор стрела опасно. Минута по-късно центриране отдясно летеше доста опасно успоредно на наказателното поле, но бе изчистено в последната секунда чрез Антонио Рюдигер.

Стражът на домакините Джо Лъмли трябваше да се намесва решително в 73-ата минута, когато появилият се след почивката Тимо Вернер стреля с глава, но топката не попадна в мрежата. Десетина минути по-късно отново германския нападател получи добра топка в пеналта, но отново ударът му не се получи.

Утре са останалите 1/4-финали в турнира, а в тях Кристъл Палас посреща Евертън, Саутхамптън приема Манчестър Сити, а Нотингам Форест се изправя срещу Ливърпул.