Атлетик Билбао и Хетафе не се победиха

Отборите на Атлетик Билбао и Хетафе не се победиха в двубой от 29-ия кръг на Ла Лига. Двата тима завършиха 1:1 на стадион “Сан Мамес” в Билбао, като домакините бяха в ролята на изоставащи.

Гостите поведоха още в третата минута с попадение на Енес Юнал. Негов съотборник финтира бранители на Атлетик, нахлу отдясно в наказателното поле и прати топката пред вратата, където Юнал с глава я прати в мрежата.

В 29-ата минута Юри Берчиче изравни. С принос за попадението беше Иняки Уилямс, който получи топката пред наказателното поле, напредна и намери Берчиче.

Той от своя страна обработи топката и с мощен удар с левия крак вкара за 1:1.

След този резултат Атлетик върви осми с 41 точки, докато Хетафе е осми с 29.