Лестър потрепери във Франция, но стигна до 1/4-финалите

Лестър се класира за 1/4-финалите на Лигата на конференциите, въпреки че загуби гостуването си на Рен с 1:2. Победата на "лисиците" с 2:0 на "Кинг Пауър Стейдимъм" в първия двубой обаче се оказа големият коз за английския тим, който с общ резултат 3:2 продължава напред.

Брендън Роджърс бе направил четири промени от мача с Лестър. Голямата новина бе, че Уесли Фофана не само се завърна в групата, но и започна като титуляр. Това бе първи му мач през този сезон, след като по време на предсезонната подготовка счупи крака си. Союнджу му отстъпи мястото си. Джеймс Джъстин, Юри Тилеманс и Уилфред Ндиди също бяха титуляри.

Доган Алемдар започна на вратата на Рен в отсъствието на контузения Гомис. Това бе дебют за младежкия национал на Турция в евротурнирите.

Домакините започнаха вдъхновено в търсенето на ранен гол и го постигнаха още в осмата минута, когато Бенжамен Буриго засече отблизо ниско центриране на Терие отляво. При едно единоборство в хода на атаката Марк Олбрайтън получи разтежение и трябваше да бъде заменен от Луукман.

В 15-ата минута Лестър имаше добра възможност да изравни, но удар на Барнс рикошира в Агер, което даде шанс на Алемдар да спаси. До почивката Рен държеше повече топката и атакуваше по-често, но така и не успя да нанесе нов точен удар.

Лестър започна добре второто полувреме и в 51-вата минута Фофана отбеляза завръщането си с гол, след като засече центриране от корнер на Луукман. Рен обаче отново върна интригата 1/4 час преди края, когато Труферт премина лесно през Луукман и Джъстин, след което намери Гируси в наказателното поле. Последният продължи към Флавиан Тет, който простреля Шмайхел за 2:1.

До края Рен не успя да стигне до така важния трети гол и се прости с участието си в Лигата на конференциите.

Снимки: Imago