Тотнъм нанесе шеста поредна загуба на Брайтън и продължава борбата за топ 4

Тотнъм спечели гостуването си на Брайтън с 2:0 в отложен мач от 16-ия кръг на Премиър лийг. Попаденията за футболистите на Антонио Конте бяха дело на Кристиан Ромеро (37’), който се разписа след щастливо стечение на обстоятелствата, и Хари Кейн в 57-ата минута.

Играчите на Антонио Конте можеха да поведат още в 5-ата минута, когато Хари Кейн отне една топка пред наказателното поле на “чайките”, преодоля Робърт Санчес и необяснимо как, но успя с левия си крак да прати топката покрай напълно опразнената врата на домакините.

След десетата минута домакините взеха инициативата в срещата и изглеждаха доста по-опасния тим. Те имаха протести за дузпа в 27-ата минута за игра с ръка в наказателното поле на лондончани, но те бяха подминати от рефера.

“Шпорите” откриха резултата малко щастливо в 36-ата минута, когато след едно многоходово разиграване около наказателното поле Деян Кулушевски стреля по посока на вратата, топката се отклони в крака на Кристиан Роменро и влетя в мрежата на Брайтън за 1:0.

Тотнъм удвои своята преднина малко повече от десет минути след началото на втората част. Макалистър се засуети около дъгата на гостите, в крайна сметка топката бе бързо изнесена и пусната към откъсващия се Хари Кейн, който напредна и се разписа за 2:0. Интересно също така бе, че лондончани се разписаха докато ВАР проверяваше положение за дузпа в тяхното наказателно поле.

В 73-ата минута гостите можеха да отбележат и трето попадение, но Регилон не се справи по най-добрия начин в наказателното поле и пропусна.

В последните минути на двубоя лондончани имаха още няколко добри положения в разредените пространства, но не успяха да се възползват от тях.

С тази победа “шпорите” събраха общо 48 точки, колкото имат и Уест Хам, но са с по-лоша голова разлика и заемат 7-ото място в класирането, За Брайтън това бе шеста поредна загуба и те се сринаха до 13-ото място в класирането.