Световният шампион във Формула 1 Макс Верстапен се похвали, че ролите в отношенията с баща му Йос са вече разменени и сега той дава съвети на баща си как да пилотира. И се похвали, че е пробвал състезателната рали кола на Йос, с който той дебютира през февруари в рали шампионата на Белгия.
Верстапен-старши е бивш пилот във Формула 1, а в последните 12 месеца се върна към състезанията, като тази година дебютира в белгийско рали, малко след като навърши 50.
“Възрастта е само число, той много се забавлява - коментира Макс. - Ралитата са новото хоби на баща ми, за него е важно, че му харесва, влага много енергия и страст в карането. Няма нужда да се бори за победи, но винаги се опитва да се представи максимално добре.”
Верстапен не вярва в проблемите на Мерцедес
Макс допълни, че в действителност получава много информация от Йос за новата му кариера.
Ред Бул: Постиженията от тестовете нямат значение
“Постоянно си говорим за ралитата. Също така постоянно правим и частни тестове на различни писти. Даваме си съвети за пилотирането, помагаме си. Но сега ролите се размениха и аз съм този, който дава повече съвети, не знам как стана, но аз казвам на баща ми как да кара.”
Верстапен призна, че е карал на два пъти рали колата, с която Йос участва в Рали Хаспенгоу в края на февруари - Ситроен С3 Rally2. Става въпрос за автомобил с 1,6-литров турбо двигател, мощност почти 300 конски сили и задвижване 4х4.
“На два пъти карах рали колата на баща ми. Беше много забавно, но не изпитвам нужда да стартирам в ралита. Ще оставя битките по скоростните отсечки на него”, допълни Макс.
В първото си рали Йос завърши 8-и в генералното класиране, а състезанието беше спечелено от бившия заводски пилот на Ситроен Стефан Лефевр, също с С3 Rally2.
Снимки: Gettyimages