Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

РБ Лайпциг разгроми аутсайдера в Бундеслигата

Отборът на РБ Лайпциг разгроми с 6:1 аутсайдера в Бундеслигата Гройтер Фюрт като гост в двубой от 26-ия кръг.

Така “биковете” се изкачиха на четвъртата позиция във временното класиране с актив от 44 точки, колкото имат и тимовете на Фрайбург и Хофенхайм. Гройтер Фюрт пък остана на дъното с едва 18.

Срещата започна доста изненадващо. Джейми Левелинг откри за домакините в 4-ата минута.

Това обаче не смути по никакъв начин РБ Лайпциг и обратът беше пълен още до края на първото полувреме. В 17-ата минута Андре Силва изравни след асистенция на Анхелиньо

В 32-ата пък Емил Форшберг се разписа за 2:1. Кондрад Лаймер окончателно отказа домакините от идеята, че могат да стигнат до нещо в този мач.

В самия край на полувремето Бенямин Хендрикс доведе нещата до разгром след нова асистенция на Анхелиньо. След паузата демотивираният отбор на домакините допуснаха нови два гола. Техни автори станаха Мохамед Симакан (59) и Кристофър Нкунку (69).