Страсбург излезе на трето място след успех над Монако

Отборът на Страсбург продължава да мечтае за класиране в Шампионската лига след победа с 1:0 над Монако. С успеха домакините се изкачиха на трето място във временното класиране в Лига 1 с 47 точки от 28 мача. Точен за Страсбург бе Александър Джику в 23-тата минута, който се разписа след подаване на Кевин Гамейро

В дъното на класирането Лориен се измъкна от зоната на изпадащите с победа с 2:0 над Клермон Фут като гост. Головете за Лориен вкараха Ибрахима Коне и Лео Петро в рамките на четири минути през второто полувреме. В другите два мача този следобед Реймс спечели с 1:0 гостуването си на Анже, като и двата отбора завършиха с по 10 души, докато Метц и Ланс приключиха при 0:0.

Снимки: Imago