Уотфорд отново вярва в спасението след малко очаквана победа на "Сейнт Мерис"

Уотфорд постигна изключително важна победа, с която запази шансовете си спасение съвсем реални, надделявайки с 2:1 като гост на Стаутхамптън. Хуан Ернандес (14', 34') се разписа два пъти през първото полувреме на „Сейнт Мерис“. Първо колумбиецът се възползва от лош пас на Салису назад и от малък ъгъл откри резултата, а след това удвои след още по-впечатляващ удар от въздуха, с който посрещна центриране на Куцка. Мохамед Елиунуси върна един гол точно преди почивката. Уорд-Праус центрира от свободен удар, а Че Адамс отклони с глава към далечната греда, където бе норвежецът.

През второто полувреме „светците“ опитаха натиск, но стигнаха само до две положение. Едното бе опасно изпълнение на Уорд-Праус от поредния пряк свободен удар, а при другото Бен Фостър се намеси след удар с глава на Че Адамс.

Уотфорд остава в зоната на изпадащите, но само заради по-лошата си голова разлика от Евертън, който е със същия актив от 22 точки. Саутхамптън остава на десетата позиция.

Снимки: Imago