Евро 2024: Шотландия - Швейцария 1:1

Лийдс допусна драма в края, но стигна до ценна победа в битката за оцеляване

Лийдс взе глътка въздух след шест поредни загуби. Йоркшърци спечелиха с 2:1 домакинството си на последния Норич. Тимът на Джеси Марш доминира през цялата среща и заслужено стигна до успеха, но той не мина през драматични моменти. Родриго откри резултата в 14-ата минута, а Кени Маклийн изравни в 91-ата минута. Джо Гелхард обаче донесе победата на Лийдс в 94-ата минута.

Йоркшърци прекъснаха и друга серия негативна, след като не бяха отбелязвали гол в последните си четири мача. Норич допусна седма поредна загуба, остана на последното място в класирането и надеждите му за оцеляване се изпаряват с всеки изминал кръг.

Лийдс започна активно от началото и имаше предимство. В 14-ата минута дълго подаване намери Патрик Бамфорд в наказателното поле. Докато той се опитваше да овладее топката Родриго се намеси, стреля и откри резултата. Домакините организираха още добри атаки, а в основата на повечето бе Дан Джеймс.

Бамфорд, който бе титуляр за първи път от септември, и Рафиня не взеха правилните решения при добри възможности. Тим Крул отрази удар с глава на Паскал Струйк, а малко преди почивката Бамфорд пропусна блестяща възможност, след като бе изведен сам срещу вратаря.

След почивката Джеймс продължи да тормози защитата на гостите, а Лийдс да доминира. Към края "канарчетата" вдигнаха темпото и Джонатан Роу удари греда след няколко поредни удари на играчи на Норич. Малко по-късно страхотен удар на Рафиня към другата врата също завърши в гредата.

Драмата се разрази в добавеното време. Теему Пуки намери Маклийн и той изравни с удар отблизо. Джо Гелхард влезе в игра след попадението и в 94-ата минута донесе победата на Лийдс. Рафиня заобиколи вратаря и пусна към Гелхарт, който накара "Елънд Роуд" да избухне.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!