Фиорентина пречупи десетима от Болоня и отново погледна към Европа

Фиорентина прекъсна серия от три мача без победа във всички турнири, след като надделя с 1:0 над Болоня на „Артемио Франки“ в двубой от 29-ия кръг на Серия „А“. „Виолетовите“ имаха късмет през първата част, когато на два пъти гредите спираха гостите, които освен това останаха с човек по-малко в 41-вата минута. Домакините се възползваха от численото си предимство и стигнаха до трите точки след гол на Лукас Торейра в 70-ата минута.

Пьонтек отново започна на върха на атаката на Фиорентина, а Бонавентура се завърна, след като наказанието му бе намалено наполовина след сполучливо обжалване. Марко Арнаутович и Гари Медел пък се завърнаха сред титулярите на Болоня. Артур Теате обаче пропусна срещата заради наказание.

Още в 11-ата секунда гостите можеха да излязат напред в резултата, но удар на Сориано срещна гредата. В 40-ата минута за втори път гредата спаси Фиорентина, след като Орсолини проби отляво, преодоля стража на домакините, но топката срещна страничния стълб. Секунди след тази ситуация Болоня остана с човек по-малко, след като Бонифаци получи втори жълт картон заради глупаво нарушение.

Фиорентина наложи натиск от самото началото на второто полувреме. Бонавентура пропусна една добра възможност, а в 53-тата минута удар на Торейра срещна гредата. В 68-ата минута Болоня като по чудо отново се отърва, след като Де Силвестри изчисти от голлинията удар на Гонсалес.

В 70-ата минута голът логично падна. Кастровили засече на далечната греда центриране на Бираги, а Торейра буквално добута топката във вратата на гостите от два метра за 1:0. Това се оказа достатъчно, за да успее Фиорентина да спечели трите точки и да се доближи само на една от отбора на Аталанта, който в момента е шести. Болоня остава на 12-ата позиция във временното класиране.

Снимки: Imago