Троа взе глътка въздух срещу Нант

Отборът на Троа се наложи у дома с 1:0 над Нант в двубой от 28-ия кръг на френската Лига 1 и така записа важна победа в битката си за оцеляване.

Единственото попадение в мача реализира Ике Угбо в 43-ата минута. През втората част домакините можеха да подпечатат успеха си, но Роминге Куаме нацели гредата.

С тази победа Троа се изкачи до 15-ата позиция с 28 точки и вече е на четири от мястото за плейоф за оставане в Лига 1, което в момента заема Лориен

Загубата пък може да означава край на амбициите на Нант за класиране на местата, даващи право на участие в европейските клубни турнири. “Канарчетата” остават седми с 42 точки, но добрата новина е, че са само на две от петия Страсбург.