Очаквайте в 13:00 - Фернандо Каранга с първа награда след завръщането си в България

Вече е ясен следващият противник на Кобрата

Руският нокаутьор Андрей Федосов ще бъде следващият съперник на Кубрат Пулев. Двамата ще се бият на 14 май в 17-хилядната зала "Форум" в Ингълууд, Калифорния. Галавечерта е организирана от Triller, като Кобрата ще подгрява мача на брат си Тервел Пулев срещу Сергей Ковальов. Сблъсъкът ще бъде в 10 рунда, съобщи подкастът "Спортната джунгла".

Федосов, който има 32 победи, от които 26 с нокаут, и 3 загуби на профи ринга от дълги години живее в САЩ, което ще му даде известно домакинско предимство в двубоя. Той е висок 185 см и е с 9 сантиметра по-нисък от Кобрата. Федосов има 8 поредни победи, като последната му загуба е с технически нокаут от Брайънт Дженингс на 14 юни 2013 година. През април 2021-а Федосов изненадващо нокаутира още в първия рунд 3-кратния световен шампион при аматьорите и бронзов медалист от олимпийските игри в Лондон 2012 Магомедрасул Мeджидов (Азербайдоан), на когото предричаха сериозна кариера в професионалния бокс. Той обаче беше спрян още в четвъртия си профи мач от 35-годишния руснак.

Победа ще даде възможност на Пулев да се завърне в световните ранглисти, където позагуби позиции заради липсата на активност. За последно Кобрата се боксира на 12 декември 2020 година, когато претърпя поражение от тогавашния световен шампион Антъни Джошуа. След това направи и един мач по правилата на Траяд Комбат срещу Франк Мир, в който нокаутира бившия световен шампион на UFC за по-малко от две минути