Чави: Резултатът е незаслужен

Треньорът на Барселона Чави Ернандес остана доста разочарован от равенството 0:0 с Галатасарай в първия сблъсък между двата тима от 1/8-финала в Лига Европа. Наставникът не бе доволен от представянето на неговия тим, но въпреки това смята, че резултатът е несправедлив с оглед показаното от двата отбора и създадените положения в мача. Вина за това има и вратарят на гостите Иняки Пеня, който е юноша на каталунците.

"Не се представихме на нивото от последните ни мачове. Бахме по-сковани през първото полувреме. През втората част създадохме положения. Казах на играчите, че в момента, в който намалят интензитета, играта се изравнява. Подобрихме представянето си през второто полувреме, но срещнахме много силен отбор в защита. Иняки също бе впечатляващ. Ние пък се представихме под нивото си. Трябваше да атакуваме по-добре, да не бъдем толкова сковани пред гола. Въпреки това смятам, че доминирахме и имахме своите шансове, макар и не толкова, колкото сме свикнали. В Европа никой не ти дава нищо даром. Трябва сам да се пребориш. Нищо не е спечелено или загубено, така че в реванша ще продължим да се борим", заяви Чави.

"Не бяхме добре организирани, не се позиционирахме добре, липсваше ни лекота в атака. Не се представихме отлично, но смятам, че направихме достатъчно, за да победим. Имаше два фактора за този резултат. Първо те се представиха много стабилно в защита, с много интензивност и агресия. Анализите ни не показваха подобно нещо. Иняки също се отличи. В същото време ние бяхме много сковани в атака. През втората част обаче бяхме по-добри и смятам, че заслужавахме да победим поне с 1:0", каза още специалистът.