Лестър изкова добра преднина срещу Рен

Лестър изкова добър турнирен резултат в домакинството си на Рен от 1/8-финала в Лигата на конференциите. "Лисиците" спечелиха с 2:0 на своя "Кинг Пауър Стейдиъм" с попадения на Марк Олбрайтън в 30-ата и Келечи Ихеаначо в 90-ата минута и могат да гледат с оптимизъм към реванша.

Рен пръв стигна до голова възможност. В 5-ата минута Гаетан Лаборд стреля от воле около точката на дузпата, но топката мина встрани от вратата.

В 30-ата минута обаче Лестър откри резултата. Харви Барнс напредна до аутлинията и върна топката назад, а Марк Олбрайтън от границата на наказателното поле отправи страхотен шут и отбеляза под гредата за 1:0.

Гостите имаха добра възможност да се върнат в мача в 45-ата минута, когато Жонас Мартен получи пас на добра позиция, но ударът му бе разочароващ над вратата.

В 53-ата минута играчите на Рен поискаха дузпа за игра с ръка на Чаглар Союнджу, но такава не бе отсъдена.

След това в 74-ата минута франзузите имаха нов голов шанс, но хубав изстрел на Мартен Терие бе спасен от Каспер Шмайхел.

Лестър обаче издебна своя шанс, който дойде в добавеното време, когато след една контраатака топката бе подадена за Ихеаначо в наказателното поле, а той с прецизен удар по земя я вкара във вратата за 2:0.

Така Лестър е с едни гърди напред в битката за 1/4-финала, като Рен ще трябва да търси победа с повече от два гола на свой терен, за да излезе краен победител.