Уулвс постигна най-голямата си победа в Премиър лийг от 11 години

Уулвърхамптън разби с 4:0 Уотфорд на "Молиню" в двубой от 30-ия кръг на Премиър лийг. Това е най-голямата победа на "вълците" в елита от 2011 година. Домакините решиха всичко само в първите 21 минути, в които отбелязаха три гола. Раул Хименес откри резултата в 13-ата, а пет минути след това Кучо Ернандес си отбеляза автогол. Даниел Поденсе покачи в 21-вата, а пет минути преди края Рубен Невеш оформи крайния резултат с великолепен прехвърлящ удар.

Уотфорд спечели едва пет точки в осемте мача до момента под ръководството на Рой Ходжсън. "Стършлите" остават на предпоследно място, като са на три точки от спасителната зона, но и с цели три изиграни мача повече от отбора на Евертън, който в момента е точно над чертата.

Уулвърхамптън е осми. Отборът на Бруно Лаже продължава да има сериозни шансове за това да се пребори за участие в евротурнирите през следващия сезон. Всъщност Уулвс е само на две точки зад отбора на Уест Хам, който все още е в битката за четвъртото място.

Снимки: Imago