В Нюкасъл вече "дишат спокойно" след обрат над Саутхамптън

Нюкасъл взе поредна важна “глътка въздух” в борбата си за спасение, след като победи с 2:1 Саутхамптън като гост в отложен мач от 21-ия кръг на Премиър лийг. Това бе шеста победа за играчите на Еди Хау в последните седем двубоя и нанесоха едва втора домакинска загуба на домакините на техния стадион “Сейнт Мерис”. Футболистите на Ралф Хазенхютъл взеха преднина чрез Стюарт Армстронг (25’), но в крайна сметка допуснаха пълен обрат след попадения на Крийс Ууд (32’) и Бруно Гимараеш (52’).

“Светците” поведоха в 26-ата минута, когато капитанът Джеймс Уорд-Праус намери на левия фланг Кайл Уокър-Пийтърс, а той създаде суматоха в наказателното поле на “свраките” с добро центриране, където Стюарт Армостронг се възползва и прати топката в мрежата за 1:0.

Още в 32-ата минута обаче гостите възстановиха равенството чрез Крис Ууд, койкто отбеляза първото си попадение с екипа на Нюкасъл. Джонджо Шелви центрира отлично и бившият нападател на Бърнли се разписа за 1:1.

Играчите на Еди Хау постигнаха пълен обрат в двубоя в 52-ата минута след корнер, когато топката бе върната към границата на малкото наказателно поле, а там Бруно Гимараеш с много нестандартно отиграване прати топката зад Фрейзър Фостър за 2:1.

В следващите минути гостите имаха още няколко добри възможности за попадение, но ги пропуснаха. Играчите на Ралф Хазенхютъл наложиха преимущество в минутите до края на двубоя, а най-доброто положение пред тях се откри в 89-ата минута, но Мартин Дубравка се намеси решително.

С тази победа Нюкасъл се изкачи до 14-ото място с 31 точки и се отдалечи значително от зоната на изпадащите. Саутхамптън е 10-и с 35 точки.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!