Рома излъга Витес с красив гол

Рома се доближи до четвъртфиналите в Лигата на конференциите, след като спечели с 1:0 гостуването си на Витес. Серджо Оливейра беше главното действащо лице в двубоя. Португалският халф вкара гола за "джалоросите" в самия край на първото полувреме, а в 79-ата минута получи червен картон. Рома имаше доста късмет и не допусна попадение във вратата си, макар че пред домакините се откриха не една и две възможности.

Преди този мач Рома записа две поредни победи в Серия "А" и съживи надеждите си да финишира в топ 4. За гостуването в Нидерландия Жозе Моуриньо остави на пйеката Лоренцо Пелегрини, Рик Карсдорп и Крис Смолинг. В предни позиции започнаха Хенрих Мхитарян, Тами Ейбрахам и Николо Дзанило.

Витес стигна до осминафиналите, след като в предишния кръг отстрани Рапид (Виена). Тимът от Арнхем не можа да доиграе мача си срещу Спарта (Ротердам) от Ередивизие миналия уикенд заради безредици по трибуните. Наставникът Томас Леч пусна в атака Адриан Гърбич, Люис Опенда и Матуш Беро

В началните минути домакините пропуснаха две чисти положения, а техен гол беше отменен заради засада. Рома не успяваше да спира бързите пробиви на Опенда, който в няколко ситуации надигра Джанлука Манчини. В средата на полувремето Руи Патрисио сбърка с пас към Рожер и Гърбич откардна топката. Последва подаване към Опенда, но той от няколко метра шутира в аут.

"Вълците" се активизираха след 30-ата минута. Ейбрахам можеше да открие резултата, но Йерун Хувен изби удара му. В добавеното време на първата част Серджо Оливейра за пореден път показа, че притежава много мощен изстрел и даде преднина на Рома, след като преди това защитата на Витес не се справи с изчистването на топката.

На почивката Моуриньо направи тройна смяна. Португалецът пусна в игра Кристанте, Карсдорп и Ел Шаарауи. Рома по-често се задържаше в противниковата половина, но контрите на Витес бяха все така опасни. В 64-ата минута Ейбрахам беше близо до втори гол за "вълците", но Якоб Расмусен го блокира.

В 79-ата минута Рома остана с човек по-малко. Голмайсторът Оливейра извърши няколко поредни нарушения и набързо получи два жълти картона. Това позволи на Витес да притисне гостите до края на мача и да стигне до една стопроцентова възможност за гол, но ударът с глава на Гърбич опадна в ръцето на Руи Патрисио.