Янтра надви дубъла на Ботев (Пд), облаци спряха мача

Янтра (Габрово) спечели с 1:0 домакинството си на дубъла на Ботев (Пловдив). Георги Върбанов реализира единствения гол в мача, след самостоятелен пробив в 55-ата минута. Малко по-късно габровците достигнаха до второ попадение, но то беше отмнено от съдийската бригада, водена от Мартин Марков.

В края на първото полувреме арбитърът прекрати временно срещата заради мрачни облаци и снеговалеж, които надвиснаха над стадион Христо Ботев. В 15-ата минута централният нападател на тима на Сашо Ангелов - Иван Петков, докосна гола и откриването на резултата. Ударът на Цар Иван обаче се спря в гредата. В 61-ата минута пловдивчани бяха близо до изравнянето, но Емил Колев не сполучи пред вратата на домакините.