Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

Литекс спря десетима от Спартак (Варна)

Литекс спря устремилия се към промоция за efbet Лига тим на Спартак (Варна). Ловчанлии победиха варненци с 2:1 в среща от 26-ия кръг на Втора лига. Никола Борисов бе изгонен от игра в 21-ата минута заради безумно влизане в краката на противников състезател. Радослав Живков (45) беше точен за домакините в добавеното време на първата част. Никола Георгиев (53) удвои, а Янчо Андреев (74) намали от дузпа.

В 5-ата минута стражът на Литекс трябваше да се намесва след удар на Иван Колев от далечна дистанция. Вратарят Илия Шаламанов внимаваше и не допусна заснеженият терен да го затрудни. В 11-ата минута Капитанов центрира в наказателното поле на гостите. Иван Пенев се бе позиционирал отлично и нанесе удар с глава, който обаче се оказа неточен.

В 21-ата минута тимът на Спартак остана с човек по-малко след грубо влизане на Никола Борисов в краката на Иван Митрев. Това влизане наложи и смяната на Иван Митрев. До ситуацията се стигна след неразчетено повеждане на топката от Борисов и последвал шпагат в глезена на футболиста на Литекс.

В 33-ата минута Иван Колев стреля над вратата с глава. Той засече центриране от десния фланг на Мехмед Сабри. В 40-ата минута Илиян Капитанов центрира блестящо с външен фалц към втора греда. Там Марк-Емилио Папазов засече с глава, но и Станислав Нисторов бе на нужната висота, за да парира удара.

В добавеното време на първата част Литекс стигна до гол чрез Радослав Живков. Марк-Емилио Папазов догони топка до аутлинията, след което пусна техничен пас с пета към Галин Минков. Той пък качи топката на главата на Живков, който преодоля Нисторов с удара си.

В 51-ата минута удар на Сабри беше блокиран от защитник. Литекс успя да стигне до втори гол в 53-ата минута. Никола Георгиев проби и нанесе много силен и точен удар, който се отби от напречната греда и падна точно зад голлинията. В реално време се видя, че топката е влязла във вратата с пълния си обем.

Удар на Минков към ъгъла беше отразен от Нисторов. В 66-ата минута Цветан Илиев нанесе коварен удар от дистанция, но този път и вратарят на Литекс Шаламанов реагира добре.

Спартак се върна в мача в 74-ата минута след гол на Янчо Андреев от дузпа. Тя беше отсъдена заради игра с ръка на Радослав Живков. Капитанът на гостите беше безпощаден при изпълнението си.

ЛИТЕКС – СПАРТАК 2:1
1:0 Радослав Живков (45+4)
2:0 Никола Георгиев (53)
2:1 Янчо Андреев (74 д)

Стартови състави:

ЛИТЕКС: 99. Илия Шаламанов-Тренков, 11. Галин Минков, 34. Александър Бучков, 5. Иван Пенев, 16. Иван Иванов, 14. Петър Чалъков, 4. Джейхан Зайденов, 23. Никола Георгиев, 8. Иван Митрев, 21. Илиян Капитанов, 7. Радослав Живков;

СПАРТАК: 1. Станислав Нисторов, 2. Велислав Боев, 3. Ибрям Ибрахим, 13. Архан Исуф, 19. Никола Борисов, 14. Веселин Любомиров, 17. Цветан Илиев, 10. Янчо Андреев, 71. Георги Чукалов, 9. Мехмед Сабри, 27. Иван Колев;