Атлетик тресна Леванте в Билбао

Отборът на Атлетик (Билбао) постигна успех срещу последния във временното класиране Леванте с 3:1 и се изкачи на седмата позиция в Ла Лига с 40 точки.

Двубоят на "Сан Мамес" беше решен след почивката, когато паднаха и всички четири попадения в мача.

Резултатът беше открит в 63-ата минута, когато Весга превърна в попадение чудесна асистенция на Беренгер. Четвърт час преди края Иняки Уилямс успокои трибуните с второ попадение в мрежата на Карденяс.

Гостите  бяха тотално сломени в 88-ата, след като Зарага беше точен от дузпа. В оставащите секунди от срещата валенсианци все пак не си тръгнаха със освевем прази ръце, защото Де Фрутос се разписа за крайното 1:3.