Атлетико Мадрид остана на победния път, съкруши директен съперник за ШЛ

Отборът на Атлетико Мадрид постигна трета поредна победа в испанската Ла Лига. Тази вечер “дюшекчиите” постигнаха успех с 3:1 като гост на Бетис в двубой от 27-ия кръг. Успехът беше много важен, тъй като мадридчани съкрушиха директен съперник за място в зона Шампионска лига.

Така Атлетико се изкачи на четвъртата позиция във временното класиране, като има равен брой точки (48) с третия Барселона. Срещата беше много динамична и предостави на зрителите много голови ситуации.

“Дюшекчите” започна много силно и поведоха в резултата още във втората минута чрез Жоао Феликс. Домакините изравниха играта и стигнаха до равенство в края на първото полувреме, когато се разписа Кристиан Тейо

След почивката обаче силите на Бетис рухнаха и с попадения на Жоао Феликс и в 61-ата и Тома Лемар десет минути преди края Атлетико стигна до победата.