Арсенал измести Ман Юнайтед и вече е в топ 4 след вълнуващ двубой с пет гола срещу Уотфорд

Арсенал постигна победа в отличен за гледане сблъсък с 3:2 в гостуването си на Уотфорд в мач от 28-ия кръг на Премиър лийг. Точни за “артилеристите” бяха Мартин Йодегор (5’), Букайо Сака (30’) и Габриел Мартинели (52’), а за “пчеличките” имената си на таблото записаха Хуан Ернандес (11’) и Муса Сисоко (87’).

Уотфорд откри резултата още между 10-ата и 15-ата секунда, когато топката бе подадена към Емануел Денис и той преодоля Рамсдейл за 1:0, но впоследствие попадението бе отменено поради засада. Футболистите на Микел Артета отговориха вихрено и излязоха напред в резултата след отлична комбинация между Букайо Сака и Мартин Йодегор, който навлезе в наказателното поле и отбеляза за 1:0.

“Пчеличките” обаче нямаха никакво намерение да се отказват и възстановиха равенството в двубоя в 11-ата минута чрез Кучо Ернандер, който се разписа с много красива задна ножица след прекрасна многоходова атака отдясно завършила с отлично центриране на Кики Феминия.

“Артилеристите” също отговориха с отлично попадение в 30-ата минута чрез Букайо Сака, който първо отне по чудесен начин от Том Клевърли, направи двойно подаване с Лаказет, след което с левия крак я прати неспасяемо в мрежата на Бен Фостър за 2:1.

Лондончани отбелязаха трето попадение малко след началото на второто полувреме, когато пробив по дясното крило завърши с центриране, там отново Лаказет с нова чудесна намеса върна към Габриел Мартинели, който с отличен удар направи 3:1 в полза на гостите.

Футболистите на Рой Ходжсън покачиха темпото и направиха няколко пропуска пред вратата на лондончани. Те успяха да намалят резултата няколко минути преди края на редовното време, когато грешка на играч на Арсенал даде възможност на отличен пас от дясното крило да намери в наказателното поле Муса Сисоко, той успя да преодолее Киърън Тиърни и се разписа за 2:3.

С тази победа Арсенал се изкачи до заветното четвърто място с 48 точки и изпревари Манчестър Юнайтед, който е с 47. От своя страна Уотфорд продължава борбата за спасението си и заемат 19-ото място със също толкова точки.