Бяла мадридска лавина се изсипа върху Реал Сосиедад

Водачът в класирането на Ла Лига Реал Мадрид помете с 4:1 Реал Сосиедад на "Сантиаго Бернабеу" в столицата в среща от 27-ия кръг на испанския шампионат. Микел Оярсабал изведе гостите напред в резултата с гол от дузпа в 10-ата минута, но след това двубоят се разви по катастрофален за гостите от Сан Себастиан начин. В 40-ата минута Едуардо Камавинга изравни, а в 43-ата Лука Модрич обърна резултата в полза на столичани. И двете попадения бяха много красиви. В 69-ата минута Карим Бензема порази целта, но попадението му бе отменено заради засада. Резултатът все пак стана 3:1 в 76-ата минута, когато Бензема бе точен от дузпа. Резервата Марко Асенсио направи резултата 4:1 в 79-ата минута. "Белите" на Карло Анчелоти са вече с 8 точки преднина пред втория Севиля, като тимът на Карло Анчелоти е с 63, а баските от Сан Себастиан са шести с 44 точки.

Едуардо Камавинга започна в халфовата линия на "белите", като смени контузения Тони Кроос. Родриго, Карим Бензема и Винисиус Жуниор пък оформиха атакуващото трио на "лос меренгес". За Реал Сосиедад в атака наставникът Иманол заложи на 36-годишния ветеран Давид Силва и далеч по-младите Александър Исак и Микел Оярсабал.

В 9-ата минута играчите на Реал Сосиедад получиха право да изпълнят дузпа. Даниел Карвахал извърши нарушение в наказателното поле срещу Давид Силва и реферът Хесус Хил Мансано бе категоричен - дузпа в полза на баските. Стражът Тибо Куртоа отгатна посоката на удара от бялата точка на Микел Оярсабал, но не съумя да попречи на топката да се озове във вратата и воденият от Иманол тим излезе напред в резултата.

В минутите след гола гостите се защитаваха много добре и отблъскваха относително лесно опитите на "лос бланкос" да застрашат сериозно вратата на Алексис Ремиро. Атаките на домакините не спираха, но липсваше завършващият удар. Стигна се обаче до 40-ата минута, когато Едуардо Камавинга със страхотен гол изравни. Младият халф опъна мрежата зад Ремиро с мощен изстрел извън наказателното поле, при който се получи и лек рикошет в тялото на футболист на Реал Сосиедад.

Заключителните минути на първото полувреме се превърнаха в кошмар за гостите. Първо, секунди след гола на Камавинга, груба грешка в отбраната на гостите позволи на Карим Бензема да изскочи очи в очи със стража Ремиро и френският нападател порази целта, но попадението бе отменено заради много-много "тънка" засада, каквато бе преценено, че има. Този момент не смути домакините, дори напротив. В 43-ата минута Модрич получи топката от Бензема и с фантастичен изстрел от далечна дистанция изпрати кълбото във вратата на Реал Сосиедад - обратът бе факт. До края на първата част имаше и още една сериозна опасност за вратата на Ремиро, като Дани Карвахал бе близо до гол, но ударът му от малък ъгъл все пак излезе малко в аут.

Бензема бе близо до гол за Реал Мадрид осем минути след паузата, но след удара му по земя се стигна само до корнер. В 54-ата минута пък Каземиро изстреля същински снаряд от фал към вратата на Ремиро, но топката се насочи право към стража, който успя да парира. Реал Мадрид не спираше да атакува и след четвърт час игра от началото на второто полувреме Ремиро спаси опасен удар на Бензема, а малко след това Винисиус Жуниор бе доста близо до гол след изстрел на бразилеца и рикошет във футболист на Реал Сосиедад.

Стигна се до 69-ата минута, когато Бензема за втори път тази вечер изпрати топката във вратата на баските, но попадението му отново бе отменено, пак заради засада. 34-годишният французин все пак реализира редовно попадение тази вечер и това се случи в 76-ата минута, когато той не сбърка от бялата точка. Дузпата бе отсъдена за нарушение на резервата Ариц Елустондо срещу Винисиус на границата на наказателното поле отляво на вратата на баските.

Резултатът стана 4:1 в 79-ата минута, когато току-що появилият се на терена на мястото на Родриго нападател Марко Асенсио с удар в долния десен ъгъл на Ремиро направи победата на мадридчани още по-изразителна. Асенсио се възползва от асистенцията на Дани Карвахал, който овладя много добре топката отдясно след дълго подаване и от аутлинията намери по блестящ начин в наказателното поле нападателя, който веднага стреля. Топката мина между краката на играч на гостите и се оплете в мрежата.