Брентфорд спечели в първия мач на Ериксен като титуляр

Кристиан Ериксен започна като титуляр за първи път от Евро 2020. Датчанинът бе в стартовата единайсеторка на Брентфорд за гостуването на Норич, а тимът на Томас Франк спечели с 3:0. Айвън Тони се отчете с хеттрик. Той откри резултата в 32-ата минута, а след почивката се разписа на два пъти от дузпи. В самия край “канарчетата” стигана до почетно попадение, дело на Теему Пуки.

Брентфорд постигна първа победа в последните си 10 мача и се отдалечи от зоната на изпадащите за сметка на Норич, който остана на последното място.

Една седмица след първото си появяване на терена след инфаркта, Ериксен бе титуляр. Негово изпълнение на ъглов удар доведе до първия гол в мача, дело на Тони. Датчанинът контролираше играта в средата на терена и това донесе нужното спокойствие на Брентфорд. При една ситуация Брендън Уилямс бе съборен от Ериксен и тръгна да се разправя с него, но когато видя срещу кого е изправен, го прегърна.

Норич всъщност започна по-добре мача и Рашица имаше две добри ситуации да открие резултата. В началото на втората част интригата приключи след две дузпи, реализирани от Тони в рамките на шест минути. Попадение на Рашица бе отменено поради засада в средата на второто полувреме, а голът на Пуки дойде твърде късно.