Балкански бронз за Милена Миткова, хилядни лишиха Никол Андонова от отличие на 60 м

Многократната шампионка на България в скока на дължина в зала и на открито Милена Миткова спечели бронзово отличие на Балканиадата по лека атлетика за мъже и жени в Истанбул, след като постигна 6.12 метра в най-добрия си опит.

Хилядни от секундата пък лишиха шампионката на България на 60 метра за 2022 г. Никол Андонова от бронзовия медал на 60 метра при жените. Андонова постигна личен рекорд от 7.44 секунди, но на трето място със същото постижение се класира Марина Андреа Бабой от Румъния. Балканската титла на 60 м със 7.35 сек спечели кипърката Оливия Фотопулу, а втора финишира сръбкинята Милана Търначич със 7.37 секунди.

В сериите Андонова бяга 7.46 секунди, а другата българка в дисциплината Виктория Георгиева постигна 7.70 секунди.

29 Първи ден на националния шампионат по лека атлетика за мъже и жени в зала 2022 г.

Шампионът на България на 60 метра в зала за 2022 г. Слави Мутафов завърши осми във финала при мъжете с 6.81 секунди, а балкански шампион стана представителят на домакините Кайхан Озер с 6.64 сещутси, следван от сърбина Алекса Киянович с 6.66 сек и от Маркус Фукс (Австрия) с 6.68 секунди.

В сериите Мутафов записа личен рекорд от 6.77 секунди.

Снимки: start-photo