Сасарини: ЦСКА 1948 заслужаваше победата, след почивката играхме добре

Наставникът на Царско село Андреа Сасарини даде мнението си след загубата с 0:2 от ЦСКА 1948. Италианският специалист призна, че футболистите на Николай Киров са заслужавали да победят, но изрази задоволство от представянето на своите играчи през второто полувреме. Сасарини добави, че тепърва ще опознава футболистите, а и те него.

ЦСКА 1948 надви последния в грозен мач, Мартин Тошев поведе "червените"

"ЦСКА 1948 заслужаваше тази победа, не ми хареса първото полувреме, допускахме ситуации пред нашата врата, не се противопоставяхме добре. Футболистите имаха твърде голяма дистанция помежду си, не успяхме да поставим съперника под напрежение, бяхме в тежка ситуация.

22 Царско село - ЦСКА 1948

През второто полувреме отборът ми допадна, имахме дори възможности за гол, но пак казвам, че ЦСКА 1948 заслужаваше да спечели. Един отбор се защитава не само със своите защитници, трябва да се бранят и нападателите, всеки един трябва да участва в играта в защита. Разбира се, искам да изпращаме топката по-често в предни позиции, за да атакуваме, но днес не успяхме да го направим, както на мен ми се иска.

Мисля, че сме в добра форма, не работим отдавна заедно, а само от десетина дни. Тепърва ще се запознавам с играчите, те с моите изисквания, но не ми хареса първото полувреме. Имаше некоректни отсъждания от страна на съдията. Тепърва ще изграждаме някакъв стил, важно е с играчите да се опознаем - понякога говорим колко по-бързи трябва да бъдем в изнасянето на топката, как да се браним, как да атакуваме, израстваме, но се нуждаем от още мачове. Следващите два мача ще бъдат много трудни, но след тях ще покажем какво лице сме изградили. Мисля, че можем повече. Благодаря", заяви Андреа Сасарини.

Снимка: start-photo.bg