ЦСКА 1948 надви последния в грозен мач, Мартин Тошев поведе "червените"

ЦСКА 1948 спечели с 2:0 гостуването си на Царско село в първата среща от 22-ия кръг на efbet Лига. Сериозна роля за победата на отбора на Николай Киров изигра резервата Мартин Тошев, който вкара първия гол с глава в 72-ата минута. Това беше дебютен гол за Тошев с фланелката на столичния клуб. В самия край друга резерва - Ангел Бастунов, опъна мрежата за 2:0. На вратата на гостите се завърна Даниел Наумов, а в полузащитата същото направи националът Ивайло Чочев, който получи наградата за най-добър халф в родния футбол за 2021 година преди първия съдийски сигнал. Към края Симеон Петров от ЦСКА 1948 беше изгонен от игра, а като цяло двубоят не предложи приятен футбол. Царско село записа загуба номер 15 през сезона и продължава да е на дъното в класирането.

Ивайло Чочев получи наградата си за най-добър полузащитник в efbet Лига

Мачът започна с натиск на гостите, които наложиха осезаемо териториално надмощие. В 13-ата минута се получи разбъркване пред вратата на Царско село, което позволи на централния нападател на ЦСКА 1948 Алекс Колев да изскочи на стрелкова позиция. Деветката на гостите удари топката с рамо, но тя се спря в страничната греда.

22 Царско село - ЦСКА 1948

В 18-ата минута Колев направи уникален пропуск пред рамката на Гуидо Гуериери. Нападателят на ЦСКА 1948 беше изведен на идеална позиция, фронтално пред вратата. Последва силен шут, който обаче не намери целта и топката невероятно излезе в аут.

В 31-ата минута ЦСКА 1948 записа още един голям пропуск на сметката си. Георги Русев проби отдясно и подаде на Галин Иванов, който обаче не намери добре топката, която премина в близост до Алекс Колев и се спря в ръцете на стража Гуериери. Така нулевото равенство се запази.

Второто полувреме започна в приспивно темпо, като положенията пред двете врати липсваха. В 64-ата минута резервите в тима на Андреа Сасарини - Реди Каса и Давиде Масела, създадоха суматоха в пеналтерията на гостите. Ситуацията завърши с опасен изстрел на Масела, който обаче беше отразен по много добър начин от Даниел Наумов

В 72-ата минута ЦСКА 1948 поведе в резултата. Георги Русев финтира Джереми Петрис отляво и центрира, а резервата Мартин Тошев посрещна топката с глава. Тя се търкулна покрай вратаря Гуериери и премина голлинията, макар малко след това италианецът да я избута в обратна посока с ръка - 1:0 за хората на Николай Киров.

В 87-ата минута централният бранител на гостите Симеон Петров получи втори жълт картон за нарушение в централната част на терена, което остави тима на Белия с човек по-малко.

В последната минута друга резерва - Ангел Бастунов, се оказа на точното място в наказателното поле на Царско село и с премерен удар нападателят фиксира крайния резултат. Така 22-годишният флангови нападател ознаменува с попадение своя мач номер 50 с екипа на ЦСКА 1948.

Царско село 0:2 ЦСКА 1948

0:1 Мартин Тошев (72)
0:2 Ангел Бастунов (90)

Стартовите състави:

Царско село: 1. Гуериери, 6. Лукарели, 7. Петрис, 8. Абу, 11. Йорданов, 15. Зебли, 23. Каломбо, 44. Николаев, 66. Витурини, 71. Крумов, 91. Христов.

ЦСКА 1948: 29. Наумов, 22. Даскалов, 21. Василев, 87. Петров, 24. Марин, 18. Чочев, 37. Мартинов, 10. Русев, 33. Иванов, 68. Шопов, 9. Колев.

Снимки: Борислав Трошев