Милан и Интер оставиха интригата за реванша

Отборите на Милан и Интер завършиха наравно 0:0 на „Джузепе Меаца“ в първия мач от полуфиналния им сблъсък за Купата на Италия. И двата тима не впечатлиха с представянето си в атака, като за първи път в последните десет градски дербита помежду си направиха нулево реми. На 20 април предстои реванш на същия стадион, като победителят в него ще се класира за финала на турнира, където ще го очаква Ювентус или Фиорентина.

Стефано Пиоли направи четири промени в стартовия си състав. Давиде Калабрия този път стартира на пейката и така Алесандро Флоренци имаше възможността да бъде титуляр. Сандро Тонали трябваше да изтърпи наказание и така беше заместен от Исмаел Бенасер. В ролята на плеймейкър този път влезе Раде Крунич вместо Браим Диас, а Алексис Салемакерс беше предпочетен пред Жуниор Месиас. На върха на атаката за пореден път беше Оливие Жиру

От друга страна, Симоне Индзаги предприе само две промени в стартовите си 11. Милан Шкриняр се завърна след получената почивка, като замени Данило Д'Амброзио в защита. В атака този път партньор на Един Джеко беше Лаутаро Мартинес, а не Алексис Санчес.

По време на загрявката футболистите на Милан носеха фланелки със знамето на Украйна и думата “мир”, изписана на английски език. Всички фенове по трибуните получиха картони със същите цветове и послание. По традиция и двете агитки показаха хореографии. “Курва Суд” изобрази Попай Моряка като “росонеро” как удря своя враг Брутус в ролята на “нерадзуро”. “Курва Норд” на свой ред отговори с мотото: “Хайде, Интер, спечели заради нас”.

30 Милан - Интер

Точно преди началото на мача на видеоекраните на стадиона беше излъчено обръщение на легендата на Милан Андрий Шевченко, призоваващ за подкрепа за Украйна във войната с Русия. Вместо обичайните отборни снимки преди първия съдийски сигнал, играчите и реферите се събраха заедно, за да бъдат заснети зад надпис, гласящ “мир”.

В седмата минута Хакан Чалханоолу отправи първия удар в мача, който се оказа твърде лесен за Майк Менян. Три минути след това Марсело Брозович беше притиснат и допусна грешка пред наказателното си поле, която позволи на Алексис Салемакерс да нанесе шут, но Самир Ханданович успя да го отрази. Секунди по-късно Тео Ернандес беше изведен на добра позиция, но изстрелът му мина покрай вратата. В 20-ата минута Джеко опита удар, който беше блокиран от Фикайо Томори, а секунди по-късно Менян улови шут по земя на Алесандро Бастони

В 26-ата минута се стигна до принудителна смяна за "росонерите", при която капитанът Алесио Романьоли беше заменен от Пиер Калюлю. Последваха два много разочароващи удара на Рафаел Леао. В 34-ата минута Флоренци стреля отдалече и си спечели само корнер. Пет минути Николо Барела след това също пробва удар от разстояние, но и той не намери целта. Раде Крунич отговори с шут, донесъл нов корнер за Милан.

Втората част започна с неточен изстрел на Джеко с глава. Веднага след това Леао опита техничен удар, който беше отразен от Ханданович, а Жиру поиска дузпа за фал на Шкриняр срещу него, но не последва такова отсъждане. В 49-ата минута Салемакерс получи възможност да стреля, но Бастони блокира неговия шут. В 58-ата минута Менян изпревари Лаутаро за топката, като аржентинецът настъпи китката му, заради което вратарят получи медицинска помощ. Пет минути по-късно Ханданович улови далечен изстрел на Флоренци. В 77-ата минута резервата Месиас пробва шут по земя, който мина покрай вратата. В оставащите минути нямаше друго по-съществено положение за гол в срещата.

Така Милан удължи серията си на три равенства, докато Интер остана без победа в последните си пет мача, а също така не отбеляза гол в четвърти пореден двубой.

МИЛАН - ИНТЕР 0:0

Милан: Менян, Флоренци, Томори, Романьоли, Ернандес, Кесие, Бенасер, Салемакерс, Крунич, Леао, Жиру

Интер: Ханданович, Шкриняр, Де Фрай, Бастони, Дъмфрис, Барела, Брозович, Чалханоолу, Перишич, Джеко, Лаутаро