Станислав Станков се контузи, Кристиян Патъров грабна златото на 60 м/пр

Многократният шампион на България на 60 метра с препятствия и полуфиналист от Европейското първенство в зала в Торун през миналата година Станислав Станков (Супер спорт - Варна) получи тежка контузия в сериите на националния шампионат по лека атлетика за мъже и жени в зала “Асикс Арена”.

Националният рекордьор за младежи под 23 години счупи едно от препятствията, което нарани прасеца му. Станков веднага получи лекарска помощ и в крайна сметка успя да се изправи на крака, но беше изведен от пистата, накуцвайки.

В негово отсъствие златото на 60 метра с препятствия при мъжете във финала спечели Кристиян Патъров (Левски 2016-София) с 8.15 секунди. Той бяга с контузия. Сребърен медалист на 60 м/пр при мъжете стана Добромир Николов (АК Плевен 2014) с 8.22 секунди, а трети се нареди Александър Евтимов (ЦСКА-София) с 8.53 секунди.

29 Втори ден от националния шампионат по лека атлетика за мъже и жени 2022 г.

При жените шампионка на 60 м/пр стана златната медалистка при девойките под 20 години Пламена Чакърова (СКЛА Ботев Пловдив) с 8.82 секунди. Само с една стотна по-бавна беше Ива Александрова (ЦСКА-София), която взе среброто с 8.83 секунди. Бронза заслужи Антоанета Атанасова (Супер спорт-Варна) с 9.14 секунди.

Снимки: Васил Живков