Влахович върна Ювентус на победния път в голово шоу

Отборът на Ювентус постигна трудна победа с 3:2 при гостуването си на Емполи в зрелищен мач от 27-ия кръг на Серия "А". Мойс Кийн (32') и Душан Влахович (45+2', 66') бяха точни за "бианконерите", а Шимон Журковски (40') и Андреа Ла Мантия (76') вкараха попаденията на "адзурите". С този успех "Старата госпожа" прекрати серията си от три равенства във всички турнири, като остана непобеден в последните си девет срещи.

В петата минута Данило получи възможност да стреля с глава, но го направи неточно. Две минути по-късно Денис Закария излезе сам срещу вратаря, но Гулиелмо Викарио успя да избие изстрела му в корнер. Хуан Куадрадо се опита да вкара директно от ъгловия удар, но топката прелетя покрай вратата. В 17-ата минута Шимон Журковски стреля отдалече, като не успя да намери целта. Минута по-късно Влахович опита удар по земя, който излезе в аут. Малко след това домакините поискаха дузпа за фал на Адриен Рабио срещу Журковски, но не получиха такава. В 21-ата минута именно полякът пробва удар и си спечели само корнер. В 25-ата Закария нанесе шут, който се оказа разочароващ.

В 32-ата минута Рабио центрира, а Кийн с глава откри резултата в полза на "бианконерите". В 37-ата минута Мануел Локатели замени контузения Закария. Три минути по-късно тосканците възстановиха равенството. При центриране от корнер настана разбъркване в наказателното поле, при което Журковски се оказа най-съобразителен и успя да се разпише. Гостите обаче бързо си върнаха преднината, като това стана непосредствено преди почивката, когато Влахович беше точен след успешна контраатака.

В 49-ата минута Пинамонти се опита да засече топката, но не го направи достатъчно добре и така само я прати в аут. Малко след това Куадрадо направи нов безуспешен опит да се разпише директно от корнер. В 56-ата минута Локатели игра с глава, но прати топката прекалено далеч от вратата. В 62-ата минута Куадрадо отправи далечен изстрел, който завърши в ръцете на Викарио. Малко по-късно Ардиан Исмайли пропусна да се разпише с глава след корнер. В 66-ата минута Влахович получи възможността да вкара втория си гол в мача, като го направи сполучливо с прехвърлящ удар. Така нападателят достигна 20 шампионатни попадения през сезона, с което поведе в голмайсторската листа на Серия "А"

В 76-ата минута Недим Байрами центрира от пряк свободен удар, като след опитите на Леонардо Бонучи и Локатели да избият топката, тя срещна напречната греда. Атаката обаче продължи и така резервата на домакините Ла Мантия успя да върне интригата в мача със своя гол. Малко след това нападателят имаше шанс да отбележи второто си попадение в двубоя, след като при центриране Бонучи изби топката в неговия крак, но тя излезе в аут. В оставащото време "адзурите" потърсиха изравнителен гол, но така и не стигнаха до него.

Така Ювентус запази четвъртата си позиция в класирането, като събра 50 точки в актива си, а Емполи остана на 13-ото място с 31 спечелени пункта.

ЕМПОЛИ - ЮВЕНТУС 2:3

0:1 Кийн (32')

1:1 Журковски (40')

1:2 Влахович (45+2')

1:3 Влахович (66')

2:3 Ла Мантия (76')

Емполи: Викарио, Стоянович, Луперто, Исмаили, Какасе, Журковски, Аслани, Бандинели, Ди Франческо, Байрами, Пинамонти

Ювентус: Шчесни, Данило, Бонучи, Де Лихт, Пелегрини, Закария, Артур, Рабио, Куадрадо, Влахович, Кийн